Preliminära startlistor och preliminär klassordning

Stora banan


Lilla banan


500 kg Modifierat
Nr    Team
1    Doris Junior
2    En Satans Värdelös Jävel
3    Electra
4    Nothing for mama
5    Black Widow
6    Dead Monkey
 

 
Compact Diesel
Nr    Team
1    Volvo BM
2    Thor
 

600 kg Modifierat
Nr    Team
1    Black Pearl
2    Little Swedtrac
3    Fire in the sky
4    Wicked toy

 

3,4 ton Hot Farm
Nr    Team
1    Deutz Super5
2    The Last One
3    Blue Beast

350 kg Stock (Lilla banan)
Nr    Team
1    Iron Toy Junior
2    Black Yard
3    Burning Massey Junior 1
4    Volvo BM
5    No Brothers
6  Iron Toy Junior
  

4,4 ton Hot Farm
Nr    Team

1    Deutz Super6
2    Blue Steel
3    Razzle Dazzle
4    77:an
5    Fd Volvo-Valmet
6    BM 810
 

 

500 kg Stock (Lilla banan)
Nr    Team
1    John Deere
2    Volvo BM Mini
3    Burning Massey Junior 2
4    Green Fire
5    Bolens
6    Red Bandit
7    Iron Man

3,5 ton modifierat
Nr    Team
1    4 Rednecks (2WD)
2    Silver Spirit
3   

 

Planerad paus cirka kl 17-18 med FMX-uppvisning cirka 17,30
 
 

5,7 ton Hot Farm
Nr    Team
1    Green Deer
2    White Knight
3    Big Bizon
4    Smurfen
5    Bettan
6    Karl- Alfred
7    Ford 8700
8    Fd Volvo-Valmet
9    Generalen

 

3,6 ton Farm Stock
Nr    Team
1    CH Rail
2    Fenrisulven

 

4,5 ton Farm Stock
Nr    Team
1    Blue Wiking
2    Wifes Nightmare
3    Diesel Addict
4    Captin Hook
5    Heavy Metal
6    Narfe

 

Light modifieds Euro Cup
Nr    Team    Nat.
1    Green Spirit VII    NL
2    Green Monster V Mitas Edition    DE
3    Mad Max Stage V    BE
4    Never Satisfied.    N
5    Black Power    DK
6    XL    S
7    BMO Rocket Science    NL
8    Elkær Metal Boy    DK
9    Green Spirit VIII    NL
10    Eurol Bandit    NL
11    Wicked Screamer    NL
12    Dingo    DK
13    Woody Woodpecker    NL
14    Truckpower    DK
        
    SM    
1    Double Trouble    
2    Smoking Eagle    
3    D-Power  

 

Super Stock Euro Cup

    Team    Nat.
1    Olden Makkelaars Zapo    NL
2    SøMælk D`n Aerdvruter    NL
3    MITAS All or Nothing    NL
4    Rabbit G'n Wild    DK
5    Hobo    DK
6    Maximum Risk    NL
7    Zeinstra Green Gangster Deere    NL
8    Terminator    NL
9    Zeinstra New Born Deere    NL
10    Ride-On Interaction 2.0    NL
11    BO Motor-Oil Incredible Deere    NL
12    Rabbit G'n Mad    DK
13    You Never Know    N